Bezpieczna kąpiel maluszka

Leżaczki do kąpieli do wanienki

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby kąpiel dziecka przebiegała nie tylko sprawnie, ale głównie bezpiecznie. Wiadomo, że wanna jest śliska i bywa w niej różnie. Tego właśnie wielu rodziców się obawia. Właśnie dlatego leżaczek do kąpieli jest produktem, który jest niemal obowiązkowy podczas kąpieli naszego noworodka. Dlatego też rodzic, który kupuje wyprawkę dla niemowlaka musi go po prostu mieć. Na naszym rynku jest tak naprawdę wiele leżaczków. Zwróćmy jednak uwagę na konkretnie trzy kategorie produktów, który śmiało możemy używać przy kąpieli dziecka. Z uwagi na to, że na samym początku naszego rodzicielstwa nie mamy zbyt dużej wprawy w kąpieli, to najlepiej używać gąbki. Dlaczego jest to takie ważne? Jest to takie ważne z uwagi na to, że dziecka pępek jeszcze nie jest zagojony i nie możemy go zamoczyć. Wówczas przyda się na pewno wkład z gąbki bezpośrednio do wanienki. Możemy się także spotkać z określeniem pluszaka do kąpieli.

Nieco więcej informacji o wkładkach

Pluszki do kąpieli mają profilowany kształt. Jest to kształt anatomiczny. Jest to takie ważne z uwagi na to, że sam kształt uniemożliwia obracanie się naszego dziecka. Dziecko jest w pozycji, która jest w pełni bezpieczna, a przez grubość swoją pozwala, aby w wanience znajdowało się troszkę więcej wody. Gąbka jest fajna latek, ponieważ bardzo szybko schnie. Jeśli chcemy ją używać zimą czy też w okresie jesiennym oraz wiosennym, to raczej za bardzo higieniczna ona nie będzie. Tak właśnie się dzieje, ponieważ nie wyschnie w większości przypadków całkowicie do kąpieli kolejnej. Dlatego gdy chcemy tego produktu używać zimą, to kupmy lepiej dwie sztuki, aby zawsze wkład był suchy i tym samym gotowy od razu do użycia.

Można także zakupić śmiało fotelik do kąpieli, który jest wykonany z frotki. Na proszkowo lakierowanym stelażu metalowym z pręta stalowego mamy naciągniętą frotkę grubą. Właśnie dlatego leżaczek dopasowuje się w sposób idealny do naszego dziecka. Takowy leżaczek jest doskonały oraz sprawdza się idealnie także zimą. Jego zaleta jest to, że szybko schnie. Swobodne mamy możliwość sprawdzenia czy leżaczek dopasowany jest do wanienki. Czy nie jest zbyt duży czy też zbyt mały. Bardzo ważne to jest, aby był w pełni stabilny. Również popularnym rozwiązaniem jest fotelik plastikowy, który jest przeznaczony dla maluch. Jest on w ten sposób wyprofilowany, że niemowlak jest zawieszony – zabezpieczony jest przy pomocy miejsc pod pachami oraz także między nogami w kroku.

Kochanie zdjęcie utworzone przez freepic.diller - pl.freepik.com